Aktualny Kwadrat Gartnera dla przewodowej i bezprzewodowej technologii sieciowej

poniedziałek, Listopad 13, 2017

 

Na przestrzeni ostatnich 5 lat Extreme Networks pnie się w górę w badaniach Gartnera. Jako jedyna firma z czołowej trójki dostawców rozwiązań sieciowych (Extreme Networks, HPE, Cisco), utrzymuje tendencję wzrostową.

Gartner po raz kolejny zaznacza, jak silną przewagę nad konkurencją stanowi wirtualna platforma do zarządzania Extreme Management Center.
Dzięki rozwojowi softwareowej linii oraz akwizycji bardzo istotnych, a zarazem funkcjonalnych rozwiązań technicznych jak: Zebra Technologies, AVAYA i BROCADE - Gartner  kolejny raz  podniósł pozycję Extreme Networks na globalnym rynku sieciowym.
Warto dodać, że Extreme sukcesywnie umacnia swoją pozycję. W tym roku jest jedyną firmą z trzech, głównych dostawców rozwiązań sieciowych, która nie spadła w rankingu w stosunku do zeszłego roku.

 

 

Gartner, mówiąc o wyzwaniach, jakie stoją przed Extreme, określił pracę, jaką producent musi wykonać, aby zintegrować zakupione w tym roku platformy, szczególnie pod kątem pracy na wspólnym oprogramowaniu Managementowym Extreme - NetSight, NetworkAccessControl oraz Purview.

Jako partner Extreme’owych rozwiązań jesteśmy ciekawi, jak producent poradzi sobie z wyzwaniem jakie postawił przed nim Gartner, by nadał mógł pozytywnie odnosić się do jego poczynań na światowym rynku technologii.